Usługi kominiarskie – ekspertyzy i przeglądy kominów

Usługi kominiarskie to bardzo ważna część naszej działalności. Jako specjaliści w tej dziedzinie zajmujemy się wykonywaniem kontroli wentylacji, czyli przeglądami kominów oraz wszystkimi pracami związanymi ze sprawdzaniem ich stanu i drożności. Nasze opinie i ekspertyzy kominiarskie sporządzane są na podstawie opinii fachowców oraz badań wykonywanych z użyciem nowoczesnego sprzętu, m.in. kamery przemysłowej pozwalającej na ocenę stanu przewodu kominowego na całej jego długości.

Okresowe przeglądy kominów, ekspertyzy i opinie kominiarskie – nasza oferta

Regularna kontrola wentylacji w budynku jest gwarancją bezpieczeństwa jego mieszkańców i użytkowników. Warto wiedzieć, że zgodnie z prawem każdy budynek powinien mieć aktualny projekt uwzględniający instalacje kominowe. W przypadku braku lub np. zgubienia takiego projektu zamawia się ekspertyzę kominiarską. Również projekty przebudowy budynku wymagają posiadania lub sporządzenia ekspertyzy kominiarskiej. Nasza firma gwarantuje rzetelne i profesjonalne przygotowanie ekspertyz kominiarskich.

Po sprawdzeniu przewodów kominowych przez naszych specjalistów Klient może otrzymać opinię kominiarską do przedstawienia w takich instytucjach jak Sanepid, nadzór budowlany, gazownia i innych. Opinia kominiarska może również zawierać wskazanie przyczyny usterek, jeśli takie zostaną wykryte.

Wykonujemy również okresowe przeglądy kominów i kontrolę wentylacji. Zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym okresowe przeglądy budynków jednorodzinnych powinny być przeprowadzane co 5 lat, natomiast przeglądy kominiarskie co rok. Zapewniamy najwyższy poziom świadczonych usług i rzetelne podejście do realizacji każdego zlecenia. Doświadczenie i umiejętności naszych pracowników pozwalają nam sprostać wszystkim Państwa oczekiwaniom.

Nasza firma znajduje się w Sosnowcu, ale świadczymy usługi na terenie całego Śląska, m.in. Będzina, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej czy Katowic.