Ekspertyzy kominiarskie i przeglądy kominów — Sosnowiec i okolice

Oferujemy wykonanie opinii i ekspertyz kominiarskich w Sosnowcu i okolicy. Regularne dokonywanie przeglądu kominów zapewnia bezpieczne korzystanie z instalacji. W trakcie przeglądu sprawdzana jest drożność oraz szczelność komina. Mamy wieloletnie doświadczenie w realizowaniu tego rodzaju robót. Podchodzimy do nich z ogromną uważnością, ponieważ wiemy, że złożony proces odgrywa kluczową rolę w zabezpieczeniu budynku i jego mieszkańców przed pożarem czy przedostaniem się do wnętrza domu niebezpiecznych substancji uwalnianych podczas spalania. Przeglądy wykonujemy we współpracy z fachowcami, korzystając przy tym z badań wykonywanych z użyciem nowoczesnego sprzętu, m.in. kamery kominiarskiej pozwalającej na ocenę stanu przewodu kominowego na całej jego długości.

Okresowe przeglądy kominów, ekspertyzy i opinie kominiarskie – nasza oferta

Regularny przegląd przewodów kominowych w budynku jest gwarancją bezpieczeństwa jego mieszkańców i użytkowników. Warto wiedzieć, że zgodnie z prawem każdy budynek powinien mieć aktualny projekt uwzględniający instalacje kominowe, jeśli w budynku przewidziano tego rodzaju rozwiązanie. W przypadku braku lub np. zgubienia takiego projektu zamawia się opinię kominiarską, którą wykonamy na Państwa życzenie.

Warto także pamiętać, że przebudowa budynków powinna również być poprzedzona sporządzeniem stosownej opinii kominiarskiej, która potwierdzi bezpieczeństwo istniejącej instalacji lub sposób budowy nowej. Nasza firma gwarantuje rzetelne i profesjonalne przygotowanie opinii i ekspertyz kominiarskich, które są wykonywane przez pracowników z wieloletnim stażem pracy oraz wysokimi kwalifikacjami, umożliwiającymi świadczenie usług zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym.

Celowość oraz częstotliwość przeglądu kominów

Po sprawdzeniu przewodów kominowych Klient może otrzymać opinię kominiarską do przedstawienia w takich instytucjach jak Sanepid, nadzór budowlany, gazownia i innych. Opinia kominiarska może również zawierać wskazanie przyczyny usterek, jeśli takie zostaną wykryte. Wykonujemy również okresowe przeglądy kominów i kontrolę wentylacji. Zgodnie z obowiązującym prawem przeglądy kominiarskie należy przeprowadzać w każdym budynku raz do roku.

Takie rozwiązanie pozwala odpowiednio wcześnie wykrywać ewentualne usterki, aby Inwestorzy mieli czas na ich naprawę, nim dojdzie do pożaru i innych niepożądanych zdarzeń. Zapewniamy najwyższy poziom świadczonych usług i rzetelne podejście do realizacji każdego zlecenia.

Współpracujemy zarówno z osobami prywatnymi, jak i przedsiębiorcami. Każde zadanie, bez względu na jego rozmiar i zakres, traktujemy w sposób indywidualny. Doświadczenie i umiejętności naszych pracowników pozwalają nam zgodnie ze standardami obowiązującymi w branży na wykonanie zleceń na najwyższym poziomie. Nasza firma znajduje się w Sosnowcu, ale świadczymy usługi na terenie całego województwa Śląskiego. Zapraszamy do współpracy.